MİNİ AKADEMİ

OLANAKLARIMIZ

BESLENME

Sağlıklı olmanın temelini dengeli beslenme oluşturur. Bu doğrultuda uyguladığımız zengin menümüz ile çocukların doğal beslenme düzenlerinin oluşturulmasına önem ve öncelik verilir. Beslenme saatleri eğitimin bir parçası olarak düşünülmekte ve bu amaçla mutfak etkinliklerine dahil edilmektedir.


Mini Akademi’nin aylık yemek listeleri diyetisyenimiz tarafından hazırlanmakta olup, uzman personelimiz tarafından sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi kahvaltısı ve bebekler için 5 çorbası olmak üzere 4 öğünde sunulmaktadır.


Kurumumuzda glüten hassasiyeti olan çocuklarımız için glütensiz yemek hizmeti de sunulmaktadır.

UYKU

Kreşimize tam gün gelen çocuklarımız için uyku saati isteğe bağlı olarak 13:00 – 15:00 saatleri arasındadır. Uykuya geçişlerde çocuklarımıza kendi öğretmenleri eşlik eder, hikâye ve klasik müzikten yararlanılır. Uykuya katılmayan çocuklarımız için program devam eder.

FİZİKSEL KOŞULLAR

Kurumumuzda, çocuklarımızın en iyi eğitimi alması amaçlanmış olup; bununla birlikte güvenlikleri ve konforları açısından üst düzey detaylar da göz önünde bulundurulmuştur.


Sınıflarımızda ay ve yaş gruplarına göre oyuncaklar, eğitsel materyaller, kitaplar ve yaşamsal becerileri destekleme ünitesi yer almaktadır.


Kreşimiz, 1999 Marmara depremi sonrası inşa edilen 3 katlı, ferah ve güvenli bir bahçeye sahip, şehir merkezinde yer alan bir lokasyondadır.


Ayrıca kreşimizde;

1-2 yaş oyun, emekleme, uyku odaları, alt değiştirme odası,

2-3 yaş sınıf ve uyku odası,

3-4 yaş sınıf ve uyku odası,

4-5 yaş sınıf

Satranç ve akıl oyunları odası

Rehberlik odası

Drama odası

Jimnastik odası

Yemekhane ve mutfak

Açık oyun alanı

Kum havuzu bulunmaktadır.

GÜVENLİK

Kreşimiz içerisinde huzurlu ve güvenli bir eğitim ortamının sağlanması, çocuklarımızın ve çalışanlarımızın can ve mal güvenliğinin korunması amacıyla binamız ve çevresinde farklı noktalardaki kameralar ile 7/24 izlenmektedir.

Sadece kayıt formunda belirttiğiniz isimlere çocuk teslim edilir.

Aile dışındaki akraba, yakın arkadaş gibi kişilere sizin onayınız olmadan gözlem amaçlı dahi çocuğunuzun izlenmesine izin verilmez.

Kreşimizdeki materyaller çocuk güvenliği düşünülerek konumlandırılmışlardır.